İstanbul’da Elektrik Kesintisi Hayatı Durdurdu

Ana Sayfa » Yaşam » İstanbul’da Elektrik Kesintisi Hayatı Durdurdu
İstanbul’da Elektrik Kesintisi Hayatı Durdurdu

İstanbul sabah saat 10:30 civarında elektrik kesintisi ile güne başladı. Daha doğrusu iş yerleri çalışmaya başladıktan 1-2 saat sonra işi bırakmak zorunda kaldı. Planlı kesinti olarak görünen bu kesintiden malesef kimsenin haberi yoktu.

Marmaray hattında elektrik kesintisinden dolayı mağdur kalan insanlar oldu. Kesinti planlı olarak yapılmış olaydı bu tip bir problem olmazdı. Beşiktaş meydanında 4 yol ağzı dediğimiz bölgede trafik ışıkları yanmadığı için bütün cadde felç oldu. Planlı bir kesinti olsaydı trafik polislerinin çok daha önce bu bölgeye gelmiş olması gerekirdi.

Kadıköy,Ümraniye, Kağıthane,Avcılar,Levent,Üsküdar gibi yaklaşık 40 ilçede elektrik kesintisi yaşandı. Kesinti sadece gerçek hayatı değil internet üzerinden işlerini yürüten işletmeler için de büyük etki yarattı.

1 Nisan 2015 günüde elektrik kesintisinin olacağı haberleri duyuruldu. Telefon şarjlarınızı mutlaka tam yapın ve dikkatli kullanın. 😀 3G leri kapatıyoruz ve güç tasarruf modunda çalışıyoruz.

Belediyenin bu tip bir kesinti hakkında genel duyuru yapmaması tepki çekti. 12 ilde benzer şekilde kesintiler yaşandı.

Sosyal Medya Elektrik Kesintisi ile Kaynadı

Türkiye’de birçok noktada elektrik sistemi çöktü. İstanbul, Ankara, İzmir’den Uşak, Trabzon ve Diyarbakır’a neredeyse tüm illerde elektrikler kesildi. Herkes, “Elektrik ne zaman gelecek?” sorusunu sordu. Yaşanan büyük kesinti nedeniyle metro, tramvay seferleri durdu. İnternet erişiminde sıkıntı yaşandı. Vatandaşlar Twitter ve Facebook’a mesaj yağdırdı.

Son Gelişme

Bedaş açıklama yaptı

bedas-duyuru

HANGİ İLLERDE ELEKTRİKLER KESİLDİ?

İstanbul, Ankara, Aydın, Uşak, Antalya, İzmir, Kocaeli, Sakarya, Bolu, Düzce, Samsun, Diyarbakır, Bursa, Bilecik, Hatay, Samsun, Adana, Erzurum, Çanakkale, Malatya, Kars, Muğla, Eskişehir, Kırklareli, Şanlıurfa, Kahramanmaraş, Kütahya, Yalova, Balıkesir, Çorum, Gümüşhane, Bayburt, Trabzon, Siirt, Mardin, Batman, Şırnak, Tekirdağ, Sinop, Bitlis, Burdur, Isparta, Gaziantep gibi çok sayıda ilden peş peşe elektrik kesintisi haberleri geldi.
meydana gelen ve hala devam eden elektrik kesintisinin üretim süreçlerimize bir etkisi olmamıştır” denildi.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

İstanbul’da Elektrik Kesintisi Hayatı Durdurdu - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

iyzi - Tüm Hakları Saklıdır