Buğday Çiminin Faydası Nedir?

Ana Sayfa » Yaşam » Buğday Çiminin Faydası Nedir?
Buğday Çiminin Faydası Nedir?

Öncelikle buğday çiminin oldukça yararlı olduğunu söylemek gerekir. Ülkemizde buğday çimine yeteri kadar önem verilmese de buğday çiminin faydaları kanıtlanmıştır.  Buğday Çimi nedir? Nasıl yapılır?

Kısaca anlatmak gerekirse işlenmemiş buğday tohumları 24 saat suda bekletildikten sonra bir tülbent içerisine sarılır. Buğday tohumları kurudukça ıslatılarak sulandırılır.  Bu işlem buğdayların çimlenmesine neden olur. 2 gün sonra çimler belirmeye başlar.  Buğday Çiminin evde üretilmesi oldukça kolaydır.

Buğday Çimi Nerede Yetişir?

Orta Asya’da oldukça bilinen Buğday Çimi pek çok ülkede alternatif tıp olarak hastalara önerilmektedir.  Ülkemizde de Buğday Çimi yetişmektedir.

Buğday Çimi Neye İyi Gelir?

Buğday Çiminin yararları saymakla bitmez. Küçük ancak faydası büyüktür. Buğday Çimi neye iyi gelir sorusundaki en önemli yanıt çağımızın hastalığı olan kansere karşı koruyucu olmasıdır. Özellikle birçok dünya ülkesine baktığımızda Buğday Çimi şıra olarak tüketilmektedir.

Buğday Çimi neye iyi gelir biraz açmak gerekirse bağışıklık sistemini güçlendirici etkisiyle kişileri hastalıklara karşı koruyarak direnç kazandırır. İçeriğinde bulunan vitamin ve minerallerce zengin olması buğday çimini eşsiz kılar. Bunun yanı sıra kanda bulunan toksin maddeleri atarak vücudun daha sağlıklı olmasına yardımcı olur. Bahsettiğimiz gibi kansere karşı bir savaşçı olup kanseri yenecek olan laetril maddesine sahip olan Buğday Çimi birçok bilim adamı tarafından onaylanmaktadır.

Sıvı bir oksijen kaynağı olan buğday çimini tüketmek oldukça faydalıdır. Ayrıca kan şekerinin düzenlenmesinde etkili bir rol oynar. Bazı kronik hastalıkların tedavisinde de kullanılmaktadır. Ayrıca vücutta bulunan iltihapları yok edici etkisi bulunmaktadır. Ağız ve diş sağlığında oldukça başarılıdır. Sindirim sistemini güçlendirerek kabızlıktan korur. Birçok cilt hastalığında alternatif bir ilaç niteliğine sahiptir.

Yan etkileri nelerdir?

Hiçbir yan etkisi olmasa da alternatif bir tedavi seçeneği olarak kullanılırken doktorunuzdan tavsiye almanız önemlidir.

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Buğday Çiminin Faydası Nedir? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

iyzi - Tüm Hakları Saklıdır