Twitter nedir?

Ana Sayfa » Teknoloji » Twitter nedir?
Twitter nedir?

Twitter, Facebook’tan sonra en çok ilgi gören ve hatta Facebook’un pabucunu dama atmaya aday bir sosyal ağ sitesidir. Konsept olarak Facebook’tan farklı bir yapıya sahiptir. Twitter’i kısaca tanımlayacak olursak vidyo, müzik, oyun veya fotoğraf paylaşımından ziyade anlık haberlerin/durumların takip edildiği ve paylaşıldığı bir sosyal ağ sitesidir.

Twitter, herhangi bir kişi veya kuruluşu takip etmenize olanak sağlar. Şimdi neden durduk yere birilerini takip edelim diye kendi kendinize soruyorsunuzdur. Aslında cevabı basit. Örneğin; herhangi bir firmayı Twitter üzerinden takip ediyorsunuz. Diyelim ki bu firma da yeni ürün çıkardı ve bunu Twitter üzerinden tanıttı. İşte siz o firmanın sitesini ziyaret etmeden, Twitter üzerinden kolayca yeni üründen haberdar oluyorsunuz. Takip ettiğiniz bir kişi de olabilir. O kişinin özel hayatı veya anlık durumu hakkında bilgi almış olursunuz. Sadece bir kişi veya firma olarak düşünüreniz gereksiz gelebilir. Oysa ki Twitter sayesinde binlerce kişi veya kuruluşu takip edebilir, onlar hakkında her gelişmeden anında haberdar olabilirsiniz.

Twitter sayesinde siz de kendi takipçilerinizi toplayabilirsiniz. Bu okuldan bir arkadaşınız, ailenizden bir yakınınız  veya bir hayranınız olabilir. Sonuçta sizden haber almak isteyen herkese Twitter üzerinden ulaşabilirsiniz. Ancak bunun için iyi bir Twitter kullanıcısı olmanız gerek. Peki iyi bir twitter kullanıcı nasıl olunur? Sanırım bunun için en başta dürüst bir insan olmak gerek. Takipçileriniz sizi her ne sebepten ötürü takip ediyorsa, o isteklerine karşılık verebilmelisiniz.

Sosyal ağ kardeşliği sayesinde Twitter hesabınızı başta Facebook olmak üzere bir çok sosyal ağ sitesi ile birbirine bağlayabilirsiniz. Bu sayede Twitter’de twitleyeceğiniz herşey birbirine bağladığınız diğer sosyal ağ sitelerinde de yayınlanacaktır.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Twitter nedir? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

7kardeş03 Ocak 2011

Twitter bence çok faydalı.en azından ben faydasını görüyorum.takip ettiğim hesaplar hakkında anında bilgim oluyor.bilgi için teşkürler.gayet açık bir anlatım

c00l05 Ocak 2011

güzel makale tşkler.

Hasan Nar13 Ekim 2011

Havalimanlarında twitterda yardım mesajı yazdığınızda güvenlikler hemen sizi buluyor ve yardım ediyor gittiğinizde bir deneyin

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

iyzi - Tüm Hakları Saklıdır