Sanal dostluklar neden daha güvenilirdir?

Ana Sayfa » Teknoloji » Sanal dostluklar neden daha güvenilirdir?
Sanal dostluklar neden daha güvenilirdir?

Çağımızın en büyük teknolojik buluşlarından biri olan internet. Bu aralar aynı zamanda çağımızın en büyük sorunu olarakta lanse edilmektedir. İnternet’in bulunduğu tarihten itibaren insanların hayatında bu kadar önemli bir yere sahip olmasının asıl sebebi “yalnızlık”tır. Biraz araştırdığımızda Facebook, Twitter, Netlog tarzı arkadaşlık sitelerinde bile asıl amacın farklı insanlarla, farklı düşüncelerle, farklı beyinlerle tanışmak-kaynaşmak olduğu çok rahat anlaşılabilir.

İnsan sanal dostlarına daha çok güvenir, daha içi rahat bir şekilde sırrını paylaşır. Çünkü real dostu sırrını bir düşmanına söyleyebilecekken sanal dostunda böyle bir sorun yoktur. İşte bu yüzden internet’e bağımlı oluruz, tek dostumuzun internet olduğunu düşünmeye başlarız. Sanal dostlukların aynı zamanda bir çıkara bağlı olma olasılığı az olduğu içinde ayrıca bir güven duygusu kazandırmaktadır.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Sanal dostluklar neden daha güvenilirdir? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Kemal10 Temmuz 2010

Sanal dostluklar güvenlidir demek yanlış. İnsanların sanalda sohbeti ya da yeni arkadaş aramayı tercih etmesinin en büyük nedeni “İnsanın kendisini olduğundan çok çok farklı gösterebilme özgürlüğüdür”.

Reel hayatta kendini belli edememiş adam sanala atlar. Ve kendisi asıl olmak istediği gibi tanıtır. Yani yalan söyler. Yalan söyleyen kişi mi çok güvenilir? Buna göre nasıl oluyor bu “Sanal dostluklar daha güvenli” lafı ?

elmastanem30 Eylül 2010

Sanal dostluklara hiç mi hiç inanmam.Onca arkadaşlık sitesi, sosyal paylaşım sitelerinde tanışılıp ne olduğunu hepimiz görüyoruz.

Erhan Tezel21 Ocak 2011

sanal dostluklar bence hem iyi hemde kötü olabilir.Eğer şansınız varsa çok iyi biriyle tanışıp sıkı bir dost olabilirsiniz.Eğer şansınız yoksa sizi kandıran,çıkarını düşünen bir kişiyle dost olmuşta olabilirsiniz.

Metehan Türkdönmez12 Şubat 2011

Kesinlikle görecelidir. Eğer ben internet üzerinden web tasarım-makale paylaşımı yaparak para kazanıyorsam ve karşımdaki kişiye/gruba güveniyorsam bana bazı şeyleri kanıtlamalıdır. Sanal dostluklarda böyledir. Hobimle,mesleğimle ilgiliyse bir süre arayı sıkı tutmadan yada dereceli bir ilişkiyle kişiyi tanımalıyız. Fakat bu kişi arkadaşımdan yada yakınımdan önerilmiş tanıştırılmış bir sanal dost ise işler değişebilir.

Atiim19 Şubat 2011

En uygun şekilde düşünürsek sanal ortam insanın reel hayatında içine kapanıklılığını ve özgüvenini internette onarmasıdır yada tamir ediyor sanmasıdır. Sanal ortamda arkadaşlığın kullanılabilmek için en uygun durum reel hayatta tanıştığın biri ile arkadaşlığını teknolojiden faydalanarak iletişim halinde bulunmak olabilir.

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

iyzi - Tüm Hakları Saklıdır