Online Uçak Bileti Alımı

Ana Sayfa » Teknoloji » Online Uçak Bileti Alımı
Online Uçak Bileti Alımı

Hava yolu firmalarının şubelerinden alınan uçak biletleri uzun bir süredir internet sitelerinden/şubelerinden online olarak da alınabiliniyor. Bilet alımının internet üzerinden kısa bir sürede yapılabilmesi müşterilere daha hızlı bir bilet alma süreci sağlıyor. Aynı zamanda bilgisayar üzerinden işlem yapılması bunu daha kolay kılıyor. Bunun yanı sıra uçak bileti satın almak isteyenler bilet fiyatlarını bu şubelerde inceleyerek diğer firmalar arasındaki fiyat farkına bakabiliyor. Böylece müşteriler en uygun ve ekonomik uçak bileti seçebiliyor. Online şubelerde onur air uçak bileti check in ve anadolujet uçak bileti rezervasyon bu servislerden biri. Uçak bileti satın almak isteyenler bu siteler aracılığıyla rotayı seçip tarihi girdikten sonra Onur Air firmasına ait uçuş planları ve fiyatlar listeleniyor. Aynı şey yine THY’nin bir firması olan AnadoluJet için de yapılabiliyor. Müşteriler kendilerine ait en uygun uçuşu seçerek bilet rezervasyonunu yapabiliyor yada bileti satın alabiliyor. Bu noktadaki bir diğer avantaj ise müşterilerin uçuş saatlerini ve vergiler vs. dahil fiyatları geniş bir şekilde görebilmeleri, kendisine en uygun uçuş saatini yada fiyatını seçebiliyor olabilmeleridir.

Uçuş rotası, saati, tarihi seçildikten sonra uçak bileti satın alma süreci ise zor olmayan, pratik bir sistem. Genellikle ad, soyad, doğum tarihi, cinsiyet, telefon numaraları, TC kimlik numarası, mail adresi bilgileri isteniyor. Bu bilgiler girildikten sonra ayrıntılı uçuş tarihleri, fiyatı ve koltuk numarası gibi bilgileri içeren sayfa geliyor. Müşteriler koltuk seçebiliyor, ek bagaj hakkı satın alabiliyor. Daha sonra müşteriler isterlerse rezervasyon yapıp biletini kaydedebiliyor ya da ödemeyi yapıp biletini alabiliyor. Bilet alındıktan sonra bilgiler opsiyonel olmakla birlikte mail adresi ve cep telefonuna gönderilebiliyor. Ödemeler kredi kartı ile yapılıyor. Bazı kredi kartlarına ise taksit seçenekleri sunuluyor. Ayrıca bazı hava yolu internet şubeleri kendisinden bilet alanlara puan vererek onlara bu puanları ilerde kendi sitelerinde harcama fırsatı veriyor.

Uçak bileti alınabilen online şubelerden biri de UcakBiletiUzmani.com. Sitede yukarıda sayılan uçak bileti alma, rezervasyon yapma gibi hizmetler alınabilmekte. Başlıca THY, Pegasus, Sunexpress, Atlasjet, Anadolujet ve Onur air gibi firmalardan uçak bileti sorgulamak, fiyatlara bakmak ve uçak bileti almak mümkün. Aynı rota ve tarihteki uçuşların hava yolu firmalarının fiyatlarını karşılaştırmak, uygun fiyat ile bilet almak isteyen müşteriler için pratik uygulama. Ayrıca ucakbiletiuzmani.com üzerinden hava yolu firmalarının güncel kampanyaları, avantajları da yayınlanmakta. Yine sitenin bir bölümünde bu hava yolunu tercih eden müşteriler izlenimlerini, düşüncelerini, yorumlarını paylaşabiliyor.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Online Uçak Bileti Alımı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

iyzi - Tüm Hakları Saklıdır