Knight Online

Ana Sayfa » Teknoloji » Knight Online
Knight Online

Çağımızın en çok kullanılan teknolojik aleti olan bilgisayar, gerek eğlence açısından gerek ise iş açısından bir çok insan tarafından kullanılmakta.Hatta bilgisayar öyle bir mevkiye sahip ki kendisi üzerinden oynanan oyunlar bile artık para kazandırmakta.Bunlardan biride son yılların en çok oynanan online oyunlarından biri olan “Knight Online”.

Oyunumuzda temel amaç her online oyunda olduğu gibi belirli yaratıkları öldürüp onlardan puan (exp.) kazanmak.Karakterimiz bu puanlar biriktikçe yeni seviyelere geçiyor oyunda ki söylenişi ile level atlıyor.Karakterimiz seviye arttıkça gerek yetenek olarak gerekse özel güçler olarak daha da sağlam bir hale geliyor.Oyunda ki karakterimize silah, giysi yada özel güç kazandıran eşyalar alabiliyoruz. Belirli bir seviyeye gelincede diğer oyuncularla karakterinizi çarpıştırabileceğiniz alanlarda boy gösterebiliyorsunuz.

Oyunda bulunan bu tip alanların isimleri şunlardır;

Colony Zone: Genellikle oyunda sözü geçen ve belirli bir seviyeye gelmiş kişilerin çarpıştığı bölgedir.Oyuna yeni başlayan kişilerin pek burada takılma olasılığı yoktur.Burada öldürdüğünüz her adam için karakterinize “NP” puanı eklenir.
Arena: Her türlü karakterin çarpışabileceği bir alandır öldürdüğünüz adamlar için karakterinize puan eklenmez.
Ardream: 59 levelden düşük karakterlerin çarpışabileceği alandır.Öldürdüğünüz karakterler için “NP” puanı eklenir.
Savaşlar: Bütün karakterlerin çarpışabileceği alandır.Kaleyi ele geçirme yada karşı ırkın ülkesini basma gibi etkinlikler vardır.Ayrıca savaşlarda öldürdüğünüz her karakter için “NP” puanı eklenir.

Oyunun Ticari Yanı;

Tabii ki bu kadar oynanan bir oyunda söz geçirmek insanların egosunu okşar.Bu yüzden sıfırdan bir karakter yaratmaktansa, oyunda belirli bir seviyeye gelmiş bir karakteri almak durumu uygun olan insanlar için rahatlıktır.Karakter satışlarının dışında altın (gb), eşya, özel üyelik gibi satışlarda bulunmaktadır.Hatta bu satış konusunda kendisine piyasa yaratmış firmalar bile bulunmaktadır.

Oyunun Hilesi;

Oyunun ilk dönemlerinden beri bulunan hilelerin başında “koxp” geliyor.Bu hile sayesinde karakterimiz otomatik atak yapıyor ve otomatik kutu topluyor.Bu özelliklerin yanı sıra birçok özelliğide bulunmaktadır.Koxp kullanırken yakalanan bir karakter direk olarak cezalandırılmaktadır.

Tavsiye Rolü;

Eğer biraz araştıracak olursanız oyunu geçmişte oynayıp bırakmış kişilerin, kesinlikle oyuna başlanmasını tavsiye etmediklerine çok rahat şahit olabilirsiniz. Bunun sebebi oyuna biraz kendinizi kaptırdığınızda bir daha geri dönüş’ün çok zor olmasıdır.Hatta öyle bir hale gelirsiniz ki artık oyunu oynamak sizin için yemek yemenin bile önüne geçer.Temel ihtiyaçlarınızı oyuna göre yönlendirirsiniz.Anlayacağınız, oyunu oynamanızı kesinlikle tavsiye etmeyiz ama ısrarla başlamak istiyorum diyorsanız oyunun resmi sitesi: www.knightonlineworld.com ‘dur.İstediğiniz her türlü bilgiye bu site aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Knight Online - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Burak Güngör16 Temmuz 2010

Yazmayı seviyorum.. (:

Flash16 Temmuz 2010

Bende eskiden oynuyodum.Hatta baya bağlanmıştım.Bırakmam çok zor oldu.İyiki bırakmışım.İnsanın sosyal hayatını nerdeyse yok ediyo,bilgisayardan kalkmak istemiyo insan.

Hiçkimseye tavsiye etmiyorum!Çok zararlı bi oyun.

faruk aksoy16 Temmuz 2010

Ben bi ara oynamaya calıstım ancak oynanmayacak bir oyun. Ayrıca makale oyunu gerçekten anlatmış kardeşim güzel olmuş teşekürler. 🙂

Taner16 Temmuz 2010

Berbat bir oyun.İnternet kafelerde bu oyun yüzünden yer bulamıyorduk.

Furkan ÇINAR18 Temmuz 2010

Bende eski oyuncularındanımdır.Aman Allah korusun.Hocam yazdığın son bölümüde de söylediğin gibi ”oyunu geçmişte oynayıp bırakmış kişilerin kesinlikle oyuna başlanmasını tavsiye etmedikleri” evet çok doğru bırakmam zor oldu.Hiç kiseyede tavsiye etmiyorum.Bir gün yeter artık dedim bir oyun için nedir bunlarşeklinde kendi kendime düşünmemden sonra bilgisayrdan o oyunu silmemle bıraktım.Birdahada hiç ama hiç başlamamayı düşünüyorum.
Öyle bir oyundur ki vakitin nasıl geçtiğini hiç anlamıyorsunuz.gece 12de otursanız 3-4 olmuştur saat.Bunu da saate bakarak öğrenebilirsiniz.Ama size öyle gelmiyor oyun anında .1LVL daha yükseliyim.Bir şuraya gidiyim.Arkadaş gelsin birde onunla kasalım.Para kasalım….gibi nedenlerden dolayı.
Tekrardan söyliyeyim kimseye tavsiye etmiyorum.Bilgisayarla olan bağlanıtınızın amacı sadece Knıght oluyor.Sosyal olarak hayatınız neredeyse sıfıra inidyor.Bu anlattıklarımı 6 ay kadar yaşadım.

Kenan hoca03 Ekim 2010

Bir internet cafeye girdiğimde yada scrike yada bu oyun hadi counter tamam derimde arkadaş bu oyun nedir böyle ya. Bırakmasıda zor sanırım sizler için.

Ertuğrul SERT19 Kasım 2010

Online Hastalık mı??
Bir daha asla 🙂 Uzak durun benden..

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

iyzi - Tüm Hakları Saklıdır