Facebook’un doğuşu

Ana Sayfa » Teknoloji » Facebook’un doğuşu
Facebook’un doğuşu

Facebook, Harvard Üniversitesi öğrencilerinden olan Mark Zuckerberg tarafından 4 şubat 2004 tarihinde kurulmuş bir sosyal ağ sitesidir. Açıldığında sadece Harvard’da bilinen facebook, Mark’ın arkadaşlarının destek vermesi ile kısa zamanda tüm üniversite ve şehire yayıldı. Şimdilerde ise milyonlarca kullanıcısı olduğu bilinmektedir. Hatta facebook’un doğuşunu konu alan bir film bile çekilmiştir.

Facebook’un esas amacı küçüklük arkadaşlarını arayan kişileri bu platform aracılığı ile buluşturup tekrar temas kurmalarını sağlamaktı. Ancak gençlerin yoğun ilgisi bu amacı kırmışa benziyor ki, şuan itibariyle facebook profil oluşturma, yeni arkadaşlıklar kurma, oyun oynama ve bilgi paylaşma platformu durumunda.

Facebook temmuz 2007 tarihinde dünyanın en çok ziyaret edilen sitesi seçilmiştir. 2006 yılında kullanıcı bakımından 60. sırada yer alırken, 2007 yılında bu listenin 7. sırasıne yerleşti. 2010 yılında ise 2. sıraya yükseldi. Ayrıca facebook dünya üzerinde en çok resim barındıran site konumundadır.

Facebook’a ücretsiz üye olarak oyun oynama, resim ve vidyo yükleme, sayfa veya grup oluşturma, etkinlik oluşturma ve arkadaş bulma gibi pek çok hizmetten yararlanabilirsiniz.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Facebook’un doğuşu - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Alovepoem31 Mayıs 2010

Facebook’tan soğumuş haldeyim enson yapılan güncellemelerde arkadaş listesi gizleme özelliklerinden birçok üyesini muaf bırakmış durumda.

Muhammed POLAT02 Haziran 2010

Yükselme Hızı Nasılsa Düşme Hızı da O Şekilde Düşücektir. Zaten Çoğu Kişi Yavaş Yavaş Soğumaya Başladı. Farmville vb Oyunlar Sayesinde Popülerliği Kat Kat Artan Facebook, Artık O Oyunlardan Sıkılanlar Sayesinde Düşüşe Geçmeye Başladı Bile. Bu Gelişmelerde Biz Webmasterler İçin Sevindirici Haber; Özellikle, Forum Sahibi Webmasterler Facenin Çöküşünü İzlemek Hoş Olucaktır

Ömer Kantar11 Temmuz 2010

Doğuşu demişssinizde, doğuşu ile batışı aynı olacak sanırım. Daha birkaç ay önce, facebook şu kadar yükseldi vsvs diye haberler görürken şimdi facebook batıyor haberilerini görmeye başladık.

Beni Beğen27 Aralık 2010

Sayfamı nasıl acımadan da kapattılar. 🙁 Off of..

bahar (mahidevran derler)30 Kasım 2014

BEN FACE SEVIYORUM AMA KULLANMA AMACI OLMAYANLAR VAR

bahar (mahidevran derler)30 Kasım 2014

😀

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

FACEBOOK'TA BİZ

iyzi - Tüm Hakları Saklıdır