Android Cihazlar Nasıl Modem Olarak Kullanılır?

Ana Sayfa » Teknoloji » Android Cihazlar Nasıl Modem Olarak Kullanılır?
Android Cihazlar Nasıl Modem Olarak Kullanılır?

android-cihazlari-modem-olarak-kullaninAkıllı telefonların en önemli avantajlarından birisi internettir. ADSL bağlantılı bir internet yoksa veya dışarıdayken internet paketi olmadığı zamanlarda kullanıcılar oldukça mağdur olmaktadır. Fakat akıllı telefondaki internet paketinin dizüstü bilgisayarda da kullanılması mümkündür. Yani akıllı telefon kablosuz modeme çevrilerek Wi-Fi erişimine sahip tüm cihazlara internet dağıtılabilmektedir.
Android cihazlar nasıl modem olarak kullanılır konusunu açıklamak için aşağıdaki adımların tüm cihazlar için aynı yöntemle gerçekleştirilmesi yeterlidir.
Öncelikle telefonun ayarlar kısmına girilir. Telefon ayarları cihaza göre farklı şekillerde olabilir. Ayarlar bölümünden diğer kısmı seçilerek gelişmiş ayarlara ulaşılır. Telefonun kablosuz ayarlarına girdikten sonra Tethering ve taşınabilir hotspot denen bölüm kablosuz internet dağıtımına yarar. Android cihazların kablosuz internet dağıtımı işlemine tethering adı verilir.
Daha sonra ekran görüntüsüne benzer bir bölüm açılır. Buradan kablosuz özelliği açılır ve ayarlar yapılabilir.
Telefonun modem olarak kullanılması için bütün ayarlar yapılmalıdır. Buradan telefona isim verilebilir, dağıtım türünü seçilebilir ve güvenlik için şifre oluşturulabilir. Bunlar genel olarak yapılması gereken basit ayarlardır. Bunları yaptıktan sonra kaydedip Wi’fi dağıtımı açılmalıdır.
Telefonun kablosuz dağıtım özelliği açıldıktan sonra kullanılan operatörün internet ayarları da açılmalıdır. Aksi halde internet dağıtımı gerçekleşmez.
Bu işlemler yapıldıktan sonra artık Android cihazlar modem olarak kullanılarak bilgisayardan da internet erişimi sağlanabilir.
Android Telefonu Kablosuz Modem Olarak Kullanmak İçin;

  • – Mobil AP seçeneğine dokunulur.
  • – Ekrana Mobil AP kullanılmasının cihazın bataryasını daha çok tükettiği ve daha fazla veri kullanımına sebep olduğunu gösteren bir uyarı gelir. Tamam seçeneği işaretlenir. Daha sonra Mobil AP menüsü seçili hale gelecektir.
  • – Mobil AP ayarlarına ve ondan sonra ekranda çıkan Mobil AP’yi yapılandır seçeneği işaretlenir. SSID Ağı (kablosuz ağ bağlantısında modemin hangi isim ile görüntülenmesi isteniyorsa o isim) isim girilir. Güvenlik olarak WPA2 PSK seçilir ve kuvvetli bir şifre oluşturulduktan sonra kaydet seçeneği işaretlenir.

Bütün bu işlemler yapıldıktan sonra Android cihaz kablosuz modem olarak kullanılır ve bilgisayardan internete girilebilir.
Bu cihaz üzerinden internete bağlanan diğer cihazlar, tanımlanan ağ adını (SSID), kablosuz bir modem olarak görür ve internete bağlanabilir.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Android Cihazlar Nasıl Modem Olarak Kullanılır? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

iyzi - Tüm Hakları Saklıdır