3G nedir?

Ana Sayfa » Teknoloji » 3G nedir?
3G nedir?

3G, üçüncü nesil mobil iletişim altyapısına verilen genel bir addır. Kısaca kablosuz teknoloji olarakda ifade edilebilir. Bu teknoloji yüksek güvenlik ve kalitede daha hızlı veri iletimini sağlar.

3G ile dizüstü bilgisayarlarından, cep telefonlarından ve cep bilgisayarlarından kesintisiz bağlantı sağlamak mümkündür. Bu da bize görüntülü konuşmayı, televizyon izlemeyi ve birçok imkanı sunuyor. 3G teknolojisini telefonda kullanmak için telefonun 3G ile uyumlu olması gerekmektedir. Yurt dışında oldukça yaygın bir şekilde kullanılan 3G, Türkiye’de de 2009 yılından bu yana kullanımı artmaktadır.

1G dönemi 1970 yılının başından 1980 yılına kadar sürdü. 2G dönemi, 1990 yılında başladı ve halen bazı ülkelerce kullanılmaktadır. 3G dönemi ise 2001 yılında Japon NTT DoCoMo tarafından yapılan çalışmalar ile başladı.

Türkiye’de Avea, Vodafone ve Turkcell 3G hizmeti vermektedir. 3G uyumlu telefonların listesini görmek için bu adresi ziyaret edebilirsiniz.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

3G nedir? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BAHADIR29 Eylül 2010

3G ye biz daha yeni geçtik ve alışamadık ama ilerde elimizdeki telefonları mesajdan çok görüntülü konuşma için kullanacağımıza inanıyorum.

meltemrüzgarı29 Eylül 2010

3g türkiyede daha yeni yeni kullanılıyor. adamlar 4g ye geçti. 10 yıla kadar bizde geçeriz sanırım :d

ferhat baş.03 Ekim 2010

Gelişmiş ülkeler 4g kullanırken biz daha 3g yeni geçtik. Türkiye gelişmekten olan bir ülkedir fakat bu gidişle gelişmemiş bir ülke olacağız.

Şunu merak ediyorum lanet ttnet ile turkcel arasında hangisi daha hızlıdır. 3g tahmini olarak internet bakımından kaç mpbs dir.

sell this domain at sedo12 Ekim 2010

I am compairing this article with another one I have read a couple of minutes ago and yours makes a lot more sense.

Admin12 Ekim 2010

Thanks for comment. This article very explanatory about 3g technology.

Salihweb04 Aralık 2010

Teknolojik açıdan gelişmiş ülkelerde 3G çoktan tarih olmuş durumda. Ülkemizde ise insalar bu konuda belkide bilinçsiz olduklarından dolayı sanki Dünyada ilk Türkiye’de çıkmış gibi düşünüyor. Biz 3G ile avunurken yurtdışında 6G ile çalışmalar ve planlar yapılmış durumda. 6G 25 yıl sonra çıkacakmış. 50 yıl sonrada ülkemizde görürler galiba (23)

kowlanke01 Ocak 2011

çokkkk teşekkürler

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

iyzi - Tüm Hakları Saklıdır