Spor yapmanın faydaları nelerdir?

Ana Sayfa » Spor » Spor yapmanın faydaları nelerdir?
Spor yapmanın faydaları nelerdir?

Küçük yaşlardan beri hemen her insanın büyüklerinden işittiği bir öğüt vardır, “Spor yap!”.  Zira ulu önder Atatürk’te spor konusunda gençlerine yol göstermiş, “Sağlam kafa, sağlam vücutta bulunur” öğüdünü vermiştir.

Spor yapmanın bir yaşı olmadığı gibi sağlıklı ve dinç bir yaşam için spor şarttır. Sporun sayamayacağımız kadar çok faydası vardır ve hatta genç kalmanın formulü olduğu bile söylenebilir. Yaşa ve fiziksel yapıya uygun oranda yapılacak spor, hareket sistemi, kalp-damar sistemi, vücudun dış görünümü ve psikolojik zindelik açısından ciddi faydalar sağlar. Ayrıca çok çeşitli baş ağrılarına, strese, bağışıklık sisteminin gelişmesine ve fazla kalorilerin yakılmasına da yardımcı olur.

Sağlıklı beslenme, uyku ve dinlenme konularında orantılı bir yaşamı mükemmel bir şekilde bütünleştirmek için hayata sporun dahil edilmesi yeterlidir.

1.00 avg. rating (47% score) - 1 vote

Spor yapmanın faydaları nelerdir? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Tunç30 Temmuz 2010

Sürekli spor yapan birisiyim.Bahsettiğini gibi de hep dincim.Baş ağrısı falan olmuyor.Hem kendimi daha bi işe yarar hissediyorum.Gerçekten sporsuz hayat düşünülemez.Ayrıca vücut geliştirmede yapıyorum:D

Ali genç01 Ağustos 2010

sporsuz hayat düşünülemez bence spor hem sağlık açısından hemde vücut açısından çok yararlı. Böyle bilgiler paylaştığınız için teşekkürler..

GennyChild01 Ekim 2010

Spor yapmak insanı gençleştirir, zayıflatır ve sağlıklı bir yaşam sürmesine yardımcı olur..Aktif olarak tenis oynuyorum ve çok faydası var.

tolga per18 Aralık 2011

Spor her yönüyle insana katkı sağlar. Teşekkürler.

Sema Erdem09 Ocak 2015

Bence de sporsuz hayat düşünülemez. Sağlıklı olmak için spor yapmayı ihmal etmeyin…. 🙂

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Uefa nedir?

Uefa nedir? 06 Ağustos 2010

Futbolun doğuşu

Futbolun doğuşu 29 Temmuz 2010

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

FACEBOOK'TA BİZ

iyzi - Tüm Hakları Saklıdır