Sık ve az yemek kilo verdirir mi?

Ana Sayfa » Sağlık » Sık ve az yemek kilo verdirir mi?
Sık ve az yemek kilo verdirir mi?

Artık günümüzde uygulanan diyetlerin çoğu sık ve az yemeye yöneliktir. Çünkü sık ve az yemek iştahı kontrol altına aldığı için kilo almamayı, varsa fazla kilolardan kurtulmayı sağlar. Aynı zamanda sindirim sistemini de rahatlatır. Bu yüzden gün içerisinde bir veya iki öğün yemek yerine, küçük porsiyonlarla beş altı öğün yemek en doğrusudur.

Kendimizi aç hissetmemizin nedeni kan şekerimizin dengesiyle ilgilidir. Az ve sık yeme yönteminin asıl amacı da, kan şekerini dengede tutarak çabuk acıkmayı ve sonraki öğünde çok fazla yemeyi engellemektir. Bu yüzden gün içerisinde yediklerimizi beş altı öğüne bölerek daha fazla enerji harcayabiliriz. Çünkü her öğünde yediklerimiz tüm sindirim sistemimizi çalıştırır ve metabolizma hızını artırır. Bu sayede günlük aldığımız kalori miktarını azaltarak fazla kilolardan kurtulabiliriz.

Uzun süreli açlıklar metabolizma hızını yavaşlattığı gibi sağlık açısından da iyi değildir. Uzmanlar günde bir iki öğün yemenin kilo vermeye yardımcı olmadığını aksine kilo almaya neden olduğunu söylüyor.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Sık ve az yemek kilo verdirir mi? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Ecem15 Temmuz 2011

kesinlikle doğru beraberinde egzersiz yapılırsa kilo vermek kaçınılmaz

Fevzi17 Temmuz 2011

Sık ve az yemenin kesinlikle kilo verdiğini söyleyemeyiz. Bunu sporla birleştirmek gerek. İşte ozaman mükemmel sonuçlar elde edebiliriz.

Eda su03 Ağustos 2011

şahsen faydasını görüyorum en sağlıklısıda

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

iyzi - Tüm Hakları Saklıdır