Dişlerimizi nasıl fırçalamalıyız?

Ana Sayfa » Sağlık » Dişlerimizi nasıl fırçalamalıyız?
Dişlerimizi nasıl fırçalamalıyız?

Dişlerimiz özenle bakmamız gereken birer pırlanta gibidir. Kimimiz küçük yaşta, kimimiz de büyük yaşta onların değerini anlamışızdır. Diş eti hastalıklarını ve plaka oluşumunu önlemek, onların parlak kalması ve uzun ömürlü olması için dişlerimizi hergün düzenli olarak fırçalamamız gerekir.

Dişlerimizi fırçalarken herşeyden önce flor içeren diş macunlarını tercih etmeliyiz. Kullanacağımız diş fırçası orta yumuşaklıkta olmalı. Diş fırmaçıza az miktarda diş macunu sürmemiz yeterlidir. Fakat fazla sürmenin de bir zararı yoktur. Dişlerimize fazla baskı uygulamadan, 45 derecelik açıyla diş fırçasının dişlerin arasına temas edecek şekilde ve dairesel hareketer uygulayarak dişlerimizi fırçalamalıyız.

Zamanla diş fırçamızın fırçaları arasında biriken gıda atıkları, diş macunu ve sürtünmeler diş fırmaçızı deforme eder. Bu yüzden diş fırçamızı her 6 ayda bir değiştirmemiz gerekir. Eğer diş fırçamızı 6 aydan önce deforme olduğu için değiştiriyorsak, diş fırçalamamızda problem olduğunu bilmeliyiz.

Dişlerimizin çürümesini asla engelleyemeyiz. Fakat daha uzun ömürlü olması için beslenmemize, diş ve ağız bakımımıza dikkat etmeliyiz. Düzenli olarak diş hekimlerine dişlerimizi göstermeliyiz.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Dişlerimizi nasıl fırçalamalıyız? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

çaycı07 Ocak 2011

Diş sağlığı kadar önemli birsey yoktur.bir dişin ağrıdıysa günün maf oldu demektir.

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

iyzi - Tüm Hakları Saklıdır