Çocuklarda İshale Ne İyi Gelir ?

Ana Sayfa » Sağlık » Çocuklarda İshale Ne İyi Gelir ?
Çocuklarda İshale Ne İyi Gelir ?

İshal her yaştaki bireyin yaşayabileceği oldukça ciddi bir sağlık sorudur, zehirlenme, bazı hastalıklar, ilaçların yan etkileri, enfeksiyonlar gibi bazı nedenler ishale neden olur, özellikle çocuklar üzerin de ciddi sorunlar yaratır. İshal olan çocuklar için ev de kolayca uygulayabileceğiniz doğal yoldan yöntemlerle çocuğunuzun ishalini hemen kesebilirsiniz.

İshal olan çocuk sıvı kaybı yaşar bunun için su, ayran, meyve sularını bolca içmesini sağlayan kaybettiği sıvıyı tekrar alması için.

Yoğurt, her yaş aralığının mutlaka günde bir kase yoğurt tüketmeleri gerektiğini önermektedir sağlık uzmanları ve ishal üzerinde mükemmel etkisi vardır. İshal olan çocuğa günde üç defa yoğurt yedirin oldukça yayar sağlayacak ishalini kesecektir.

Elma püresi, elmanın sağlık üzerin de ki sayısız olan faydasından biri de ishale iyi gelmesidir. İshali keser sabah ve akşam olmak üzere bir adet elmayı püre haline getirin ve çocuğunuza yedirin bağırsaklarda ki sorunların ortadan kaldırır ve ishali keser.

Haşlanmış yumurta üç öğün yumurta verin yumurtanın iyice kaynamış olmasına dikkat edin katı olması gerekir üç öğün yumurta yedikten sonra ishalinin geçtiğini göreceksiniz.

Patates de oldukça iyi sonuçlar vermektedir ishal için haşlanmış patatesi üç öğün de yemesini sağlayın. Muz, kabızlığa neden olmakta çok tüketildiği de amacımızda ishali kesmek olduğunda en az üç tane gün için de çocuğunuzun yemesini sağlayın.

Limon suyu, limonun ishal üzerin de etkisi vardır. Gün üçünde 3 defa içmesini sağlayın her defasın da yarım limonunu bir bardak suya sıkın ve içmesini sağlayan oluşan zararlı bakterileri bağırsaklar da alır oluşan intihaba iyi gelir ve ishali keser. Bal oluşan bakterileri alır ve bağırsakların dinlenmesini sağlar gün için 3 yemek kaşığı kadar bal tüketin.

5.00 avg. rating (87% score) - 1 vote

Çocuklarda İshale Ne İyi Gelir ? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

iyzi - Tüm Hakları Saklıdır