Apandisit nedir?

Ana Sayfa » Sağlık » Apandisit nedir?
Apandisit nedir?

Apandis, kalın bağırsakların alt bölümünde yer alan küçük bir bölgedir.Bu bölgede iltihaplanmalar olduğunda apandisit denilen hastalık meydana gelir.Hastalığı gidermek için ameliyat ile apandisin alınması gerekir.

Apandisit hastalığı, mikropların yol açtığı iltihaplar ile oluşur ve tekrarlanan ağrılar verir.Hastalığın ilerlemesiyle birlikte halk arasında apandis patlaması olarak bilinen durum gerçekleşir.Ağır karın ağrıları ile başlayan bu hastalık kısa süre içerisinde mutlaka tedavi edilmelidir.Aksi halde ölümle sonuçlanabilir.

Apandisit, ülkemizde de sıklıkla görülen hastalıklardan biridir.Her karın ağrısında apandisit hastalığı endişesi yaşanmamalıdır.Apandisit tanısı koyulması için araştırma yapılması gerekir.Çocuklarda ağrıların sebebi bağırsak kurtları olabilir.İyileşme için iltihaplı apandisin ameliyat ile alınması gerekir.Ameliyattan sonra da bu bölge temiz tutulmalıdır.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Apandisit nedir? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Mrve İnan29 Eylül 2010

benimde apandistim alınmıştı.alınmadan önce fana bir ağrı yapıyor

dumanoğlu29 Eylül 2010

Ben de apandisit ameliyatı olmuştum fakat doktorum zorunlu kalmadıkça hızlı koşma dedi fakat bir gün hızlı hızlı bir yere yetişmem gerektiği için koşmuştum ve korktuğum başıma geldi ve dikişlerim patlamıştı

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

iyzi - Tüm Hakları Saklıdır