Ender Saraç Ödem Söktürücü Çay

Ana Sayfa » Pratik Bilgiler » Ender Saraç Ödem Söktürücü Çay
Ender Saraç Ödem Söktürücü Çay

Ödem, çoğu kişinin muzdarip olduğu bir sorundur. Bu yazımızda, Ender Saraç ödem söktürücü çay tarifi vereceğiz. Bu mucizevi çay ile ödem sorununuz ortadan kalkacaktır. Şimdi tarifimize gelelim;

Malzemeler:

Yarım tatlı kaşığı yeşil çay (iri yapraklı)
1 tutam mısır püskülü
1 tutam kiraz sapı(8-10 adet)
5-6 adet sapıyla birlikte, taze maydanoz

Yapılışı:

Bütün malzemeleri bir demliğe koyup, bu malzemelerin üzerini geçecek kadar su ekledikten sonra( yaklaşıl bir su bardağı), demliği ocağın üzerine alın.4-5 dakika kaynattıktan sonra, çayı ocaktan alıp demlenmeye bırakın.

Bu çayı ılık olarak tüketmeye özen gösterin. Ödem söktürücü çay neye iyi gelir, elbette ki ödemi atmaya diyorsanız; bu çayı sabah kahvaltıdan önce ve akşamüzeri saatlerinde içmelisiniz.

Ödem Söktürücü Çay Nedir

Ödemi vücudun su tutması olarak tanımlayabiliriz. Yanlış beslenme alışkanlıkları, idrar yolları iltihabı, hormonel bazı nedenler ve düzensiz hayat tarzı nedeniyle, çoğu kişide ödem sorunu görülmektedir.

Ödem Söktürücü Çay Neye İyi Gelir

Ödem problemi oldukça dikkate alınması gereken bir sorundur. Eğer bu sorun ihmal edilirse, Vücutta bazı aksaklıklar meydana gelmektedir. Kişinin sağlığını etkileyecek olan bu problemleri saymak gerekirse;

  • Başta dolaşım bozuklukları meydana gelmektedir. Dolayısıyla bu durumdan; kalp, böbrek, karaciğer, akciğer gibi önemli organlar hasar görebilir.
  • Tiroit sorunları baş gösterebilir.

Bu sorunlarla boğuşmamak için, vücuttan ödemin biran önce atılması gerekmektedir. Bu noktada, ödem söktürücü çay neye iyi gelir sorusunun yatını almaktayız. Tam da anladığınız gibi, ödem söktürücü çay, vücuttan ödemi atmayı sağlamaktadır.

Ödem söktürücü Çayın Yan Etkileri Nelerdir

Her bitki çayı kararında içildiği sürece faydalıdır. Ödem çayı günde 3-4 fincan içilmelidir. Eğer ödem çayı içme miktarını abartırsanız, fazla miktarda sıvı dışarı atmış olursunuz. Dolayısıyla, vücudunuzun elektrolit dengesi bozulmuş olur.
Sağlık ihmale gelmeyecek bir durumdur.

Sizlere ödem söktürücü çay neye iyi gelir sorusunun yanıtını vermiş olsak da, teşhisi koyacak olan bir doktordur. Bu nedenle önce bir uzmana görünün. Sonrasında, doktorunuzun yönlendirmesiyle bu çayı kullanıp kullanmayacağınıza karar verin. Sağlıklı günlerin sizin olması dileğiyle…

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Ender Saraç Ödem Söktürücü Çay - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

FACEBOOK'TA BİZ

iyzi - Tüm Hakları Saklıdır