Ciltteki siyah noktalar nasıl giderilir?

Ana Sayfa » Pratik Bilgiler » Ciltteki siyah noktalar nasıl giderilir?
Ciltteki siyah noktalar nasıl giderilir?

Siyah noktalar, yüzde istenmeyen görüntüye neden olur. Bu nedenle pek çok kişi yüzünde oluşan siyah noktalardan kurtulmak, tertemiz bir yüze kavuşmak ister. Peki ama bu nasıl olur?

Siyah noktları gidermek için kil, badem yağı ve bal karışımı yeterlidir. Bu karışım hazırlanıp yüze hafifçe sürüldükten 40-45 dakika sonra yüz soğuk su ile yıkanır. Daha sonra herhangi bir nemlendirici sürülür. Bu işlemlerden sonra siyah noktaların bir kısmının yok olduğu görülecektir. Siyah noktaları giderme konusunda pek çok söylenti olduğu için hepsini uygulamak doğru değildir. Zira yanlış karışım ve ürünler cilde büyük zararlar verebilir.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Ciltteki siyah noktalar nasıl giderilir? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Bengü30 Haziran 2010

Evet arkadaşlar gerçekden doğru bir bilgi ama bunu sıklıkla yaptığınız zaman ettisini daha çabuk görürsünüz.

Bilgehan Onat11 Temmuz 2010

Böyle karışıma gerek var mı bilmiyorum ama sivilceler içinde konuşayım. Yüzünüzü temiz tuttuğunuz sürece ne sivilce çıkar ne siyah nokta oluşur.

Günde 5-6 kez belirli aralıklar ile su ile ya da sabunlu su ile yıkayın yüzünüzü, bunu 10-15gün devam ettirin faydasını göreceksiniz.

betül14 Temmuz 2010

arkadaşlar ne derece doğrudur bilinmez ama domates çekirdeklerinin de iyi geldiğini duymuşdum. Denemek gerek (:

Fulya04 Şubat 2011

Deneyen var mı bu yöntemi arkadaşlar. Gerçekten de siyah noktaları giderme konusunda işe yarıyor mu?

merve14 Haziran 2011

yaa 12 yaşındaki birine de iyi gelir mi ? yüzümde çil var , siyah nokta var , sivilce var . yüzümü sabunlu suyla yıkıyorum . arkadaşımda sabunlu suyun iyi gelmediğini , bol suyla yıkamnın daha iyi geldiğini söylemişti. her kaynak farklı söylüyor bana yardım eder misiniz ?

beste02 Kasım 2011

millet,1 tatlı kaşığı beyaz kil ve yumurtanın beyazını karıştırın.ayrı bı kapta yumurtayı (cam kase ve tahta kaşık la yapılması gerekıyo)iyicene çırpın.ve yüzünüze tamamen surun.normal maske sürer gıbı.yüzünüzde iyicene kuruyacak.1-1.5 saat yuzunuzde kuruyacak…sonra ılık suyla yıkayın.okadar rahatlıcaksınız kiii..siyah noktalara sivilcelere ve de çillere de etkılı.haftada 1 defa yapmanız yeterlı..çok faydasını göreceksınız

merve04 Mayıs 2012

Yüzümde siyah nokta çok var bunları cildime zarar vermeden nasıl geçirebilirm.?

pelin18 Şubat 2013

yumurtanın beyzını ayır ve o beyaz kısmını iyice cırp ve cırptıktan sonra yüzüne sür ve 10 veya 20 dakika bekle bekledikten sonra yüzünü yıka 5 dakika sonra siyah noktalara elveda

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

FACEBOOK'TA BİZ

iyzi - Tüm Hakları Saklıdır