Android’te Yedek Alıp, Geri Yükleme Nasıl Yapılır?

Ana Sayfa » Pratik Bilgiler » Android’te Yedek Alıp, Geri Yükleme Nasıl Yapılır?
Android’te Yedek Alıp, Geri Yükleme Nasıl Yapılır?

Android cihazların İos kullanıcılarına karşı dezavantajlı olduğu söylense de artık Android cihazlar içinde rootlama yapmadan yedekleme ve geri yükleme yapılabilmektedir. Android cihaz, rootlanarak geri yükleme yapıldığında garanti kapsamında olmadığı için artık android sisteminde de buna gerek kalmadan geri yüklemesi yapılabilir.

Geri yükleme, cihazınızı sıfırladığınızda bilgilerinize tekrar ulaşmanızı sağlayacaktır. Ayrıca rootlama yapmadan yapabildiğiniz yedek alarak geri yükleme, cihazınızın garanti kapsamında olduğu sürede garantiden çıkmış olmasına engel olacaktır.

Geri yükleme, yani cihazın içinde bulunan bilgilerinizi tekrar farklı bir android cihazda kullanmanızı sağlar. Yedekleme yapılan Android cihazdan farklı bir cihaza tüm bilgileriniz eksiksiz aktarılır. Android cihaz kullanırken bir Google hesabı sahibiyseniz cihazınızın içinde yer alan müzik, resim ve dosyalarınızı yedekleyebiliyorsunuz.

Google Play’den Android Backup Service, yükleyerek cihazınızın tüm bilgilerini burada yedekleyebiliyorsunuz. Daha sonra bilgilerinizi yüklemek istediğiniz cihazınızda tekrar kullanıcı adı ile girdiğiniz de tüm bilgiler tek tıklama ile aygıtınıza geri gelecektir. Ayrıca uygulamalarınız ile ilgili tüm verileri de geri alabilirsiniz. Yedeklediğiniz tüm bilgilerinizin yeni cihaz da yer aldığını görebilirsiniz.

Özellikle fabrika ayarına döndürmek istediğiniz cihazlara bu yöntemi kullanarak cihazın yedeğini aldıktan sonra geri yükleme yapabilirsiniz. Android sistem, henüz kendini yeni yeni geliştirirken yedekleme ve geri yükleme özelliğini de yeni geliştirmiştir. Önceden Android sistemin yedeklemesi alınamıyorken şimdiler de tüm cihazların yedeklemesi alınabiliyor.

Burada Android sistemde rootsuz şekilde yedekleme ve geri yükleme yapmak için Android Backup Service programını kullanmanızda fayda vardır. Kullandığınız birçok uygulamanın da yedeklerini alabildiğiniz için tüm uygulamalarınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Cihazınızdaki verilerin tamamen silinerek geri yükleme yapmasını istemiyorsanız cihazı geri yükleme yapmadan kullanmaya başlayabilirsiniz. Yeni bir hesap ile cihazı açtığınızda Android cihazınız, ilk günkü hali gibi kullanıma hazır olur. Bu sayede sıfırdan bir android cihaza sahip olabilirsiniz.

Android işletim sitemi olan cihazlarınızda yedek alıp geri yükleme yapmak bu kadar basit ve kolaydır. Cihazınız da yer alan tüm bilgilerinize ulaşmanız, cihazı daha uzun süre kullanmanızı da sağlayacaktır.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Android’te Yedek Alıp, Geri Yükleme Nasıl Yapılır? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

iyzi - Tüm Hakları Saklıdır