Ağız kokusuna ne iyi gelir?

Ana Sayfa » Pratik Bilgiler » Ağız kokusuna ne iyi gelir?
Ağız kokusuna ne iyi gelir?

Ağız kokusu, bir çoğumuzun ortak sorunlarından bir tanesidir. Sabah uykudan kaktığımızda karşımızdaki kişiye nefesimizin gitmesini istemeyiz. Çünkü pis bir kokudur. Bu kokuyu pratik çözümlerle veya medikal ürünlerle yok etmek ya da bir süreliğine geçirmek mümkündür.

Tuza veya sirkeye batırılmış birkaç maydonoz yaprağını yemek ağız kokusunu geçirir. Bunun yanı sıra rezene tohumu ve kahve çiğnemekte ağız kokusunda etkili yöntemlerdendir. Aç karna yenen elma da ağız kokusunu kısa sürede alır. Ayrıca bağırsakların çalışmasında da etkili bir yiyecektir. Günde 4-5 defa limonlu su ile ağzın çalkalanması ağız kokusu için kalıcı yöntemlerden biridir. Bu işlem sık sık yapılmalıdır.

Bakterilerin atıkları yani sülfürlü bileşikleri ağız kokusuna neden olur. Ağzımızdaki bakterileri azaltmak için dişlerimizi düzenli olarak fırçalamamız gerekir. Böylece yeni bakteri oluşumu yavaşlayacağından ağız kokusuda az olacaktır. Ayrıca ağzımızın kuru kalmaması için gün içerisinde bol bol su tüketmemiz gerekir.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Ağız kokusuna ne iyi gelir? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Nazan02 Ağustos 2010

bende karanfili duymuşdum

bilinmiyor.01 Ekim 2010

Arkadaslar bunun için limonlu sodaninda etkili olabileceğini düşünüyorum.

kenan tokmak06 Aralık 2011

doktorumun önerdiği ağız suyunu kullanıyorum koku biraz kesildi. çünkü ağız suyu bakterilerin neredeyse %50sini öldürüyormuş. bu sorunu yaşayanlar bir diş doktoruna başvursun derim

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

iyzi - Tüm Hakları Saklıdır