Kasko sigortası nedir, neleri kapsar?

Ana Sayfa » Otomobil » Kasko sigortası nedir, neleri kapsar?
Kasko sigortası nedir, neleri kapsar?

Günümüzde pek çok tüketici kasko sigortasını, aracın güvence altına alınması olarak bilir. Oysa kasko sigortasının tam manasıyla ne olduğunu ve ne gibi riskleri kapsadığını bilmez. Üstelik poliçede yazan risklerin neler olduğunu bilmeden araçlarına kasko sigortası yaptırırlar. Peki kasko sigortası nedir, hangi riskleri güvence altına alır?

Kasko sigortası, karayolunda kullanılabilen motorlu, motorsuz taşıtların, iş makinelerinin, römorkların ve karavanların trafik kazaları, yangın, hırsızlık, terör gibi risklerin yanı sıra deprem, sel ve su baskını gibi doğal afetler sonucu göreceği zararları güvence altına alır yani meydana gelebilecek maddi zararları karşılar. Kasko sigortası yalnızca ülke sınırları içerisinde geçerlidir ve aksi belirtilmedikçe sadece poliçede yer alan riskler kasko şirketlerinin yükümlülüğündedir.

Kasko sigortasında yer alan riskler kasko şirketlerine göre değişiklik gösterse de trafik kazaları, yangın, hırsızlık, terör, deprem, sel ve su baskını gibi doğal afetler kasko sigortasının güvence altına aldığı genel risklerdir. Tüketici ekstra ücret ödemek koşuluyla diğer riskleri de poliçesine dahil ettirebilir.

Kasko sigorta ücreti aracın yaşına, markasına ve modeline göre 500 ile 3000 lira arasında değişmektedir. Araç için belirlenmiş kasko ücretini pazarlık yaparak düşürmek mümkündür.

5.00 avg. rating (87% score) - 1 vote

Kasko sigortası nedir, neleri kapsar? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Chiptuning nedir?

Chiptuning nedir? 28 Haziran 2014

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

iyzi - Tüm Hakları Saklıdır