Stephen Hawking kimdir?

Ana Sayfa » Kim Kimdir » Stephen Hawking kimdir?
Stephen Hawking kimdir?

Günümüzün en çok konuşulan fizikçisi Stephen William Hawking, “Einstein’ın Mirasçısı” şeklinde adlandırılmakta ve günümüz fizik kurallarının koruyucu olarak görülmektedir. Üstün fizik başarısıyla insanları kendine hayran bırakmış ve ünlü bir gazeteci tarafından Evren Uzmanı şeklinde hitap edilmiş olan Hawking, Oxford’a dünyaya gelmiş ve çocukluğunu ise Londra’da geçirmiştir.

St. Albans School okulunu başarıyla tamamlayan ünlü fizikçi başarılı bir eğitim hayatını tamamladı. Sosyal açıdan arkadaş grupları ile birlikte kendilerini geliştirecek projeler ve oyunlar geliştirerek algoritma yeteneğini küçük yaşta ortaya çıkardı. Oxford Üniversitesine burslu olarak giren Hawking birincilik ile üniversite yıllarından sonrasında Newton fiziğini ve Einstein’ın Genel Görelelik Kuramı’nı kendine rehber edinerek Kozmoloji alanında dünyanın yaşayan en ünlü isimlerinden birisi haline geldi.

Evren, quantum mekaniği, kara delikler Hawking’in uzmanlık alanlarıdır.

Hawking’in Hastalığı
Ünlü bilim adamı Stephen Hawking, 21 yaşında motor nöron adında hastalığa yakalandı ve bu hastalık zamanla vücudundaki motor nöronların %80’nin ölmesine sebebiyet vermişti. Sadece beyin fonksiyonları zarar görmeyen Hawking, yine de hayata sımsıkı tutunarak “Lucasian Prof” unvanını almayı başarmış ve Einstein’dan sonra gelen en zeki insan olarak kabul edilmiştir.

Stephen Hawking Resmi Web Sitesi:
hawking.org.uk

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Stephen Hawking kimdir? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Isaac Newton Kimdir?

Isaac Newton Kimdir? 23 Şubat 2018

Aydın Sayılı Kimdir?

Aydın Sayılı Kimdir? 22 Şubat 2018

Atilla İlhan Kimdir?

Atilla İlhan Kimdir? 21 Şubat 2018

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

iyzi - Tüm Hakları Saklıdır