Mehmet öz kimdir?

Ana Sayfa » Kim Kimdir » Mehmet öz kimdir?
Mehmet öz kimdir?

Dünyaca ünlü bir kalp cerrahı olan Mehmet Öz, 11 Haziran 1960 yılında babasının görev yaptığı Ohio Eyaleti’nin Cleveland şehrinde doğdu. Öğrencilik yıllarını başarılı bir şekilde tamlayarak 22 yaşında Harvard Tıp Fakültesinden mezun oldu. Bundan 4 yıl sonra da Pensilvanya Üniversitesi’nden tıp doktoru unvanını alarak mesleki kariyerine başladı.

Babası Prof. Dr. Mustafa Öz’ün açtığı yolda emin adımlarla ilerleyen Prof. Dr. Mehmet Öz, genç yaşta yaptığı çalışmaları ve buluşları ile bilim literatüründe saygın bir yere sahip oldu. 1996 yılında “Yılın Amerikan-Türk Adamı” seçildi. Dünya’da ilk defa kardiyovasküler cerrahide robot programını uygulayan ve yapay kalp naklini gerçekleştiren Öz, kalp ameliyatlarında bir çığır aşmış oldu. Daha nice başarılara imza atan Öz, sağlık alanında yayınladığı kitapları ve katıldığı televizyon programlarıyla da dikkat çekmiş, sıcak kanlı kişiliğiyle pek çok insanın sevgisini kazanmıştır.

Amerika’da doğmuş olmasına rağmen ülkesine hayranlığıyla bilinen Öz, her fırsatta bunu dile getirmektedir. Amerika başta olmak üzere gittiği her ülkede Türkiye’den bahsetmekte ve insanların Türkiye’yi tanımasına yardımcı olmaktadır. Ayrıca Lisa Jane ile evli ve dört çocuk sahibi olan Öz, ailesine de Türkiye’yi tanıtmak ve anlatmak için tatillerde Türkiye’ye geliyor.

3.22 avg. rating (65% score) - 9 votes

Mehmet öz kimdir? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Hülyaa29 Aralık 2011

Bi keresinde showtvde izlemiştim bu adamı.Çok doğru şeyler söylüyor çok özgün bir adam.Gerçekten ben türk olması dolayısıyla grur duyuyorum.

T. Değirmenci10 Ocak 2012

taktir ettiğim doktorlardan birisi. türk olması şahsen beni gururlandırıyor.

BOŞVER22 Ekim 2017

güzeeeeeell

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Isaac Newton Kimdir?

Isaac Newton Kimdir? 23 Şubat 2018

Aydın Sayılı Kimdir?

Aydın Sayılı Kimdir? 22 Şubat 2018

Atilla İlhan Kimdir?

Atilla İlhan Kimdir? 21 Şubat 2018

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

iyzi - Tüm Hakları Saklıdır