Elif şafak kimdir?

Ana Sayfa » Kim Kimdir » Elif şafak kimdir?
Elif şafak kimdir?

Elif Şafak, 25 ekim 1971 senesinde Fransa’ın Strasburg şehrinde dünyaya geldi. Babası sosyal psikolog ve akademisyen Nuri Bilgin, annesi diplomat Şafak Akyaman’dır. Elif Şafak, anne ve babası ayrıldıktan sonra annesi tarafından büyütüldü ve onun soyadını aldı. Ortaokulu Madrid’de, lisesi Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. ODTÜ Uluslar Arası İlişkiler bölümünü bitirdi. Yüksek lisansını yine aynı üniversitede yaptı. Doktorasını ise Siyaset Bilimi alanında tamamladı. Eğitiminin ardından İstanbul’a taşındı.

Elif Şafak, 1994 senesinde yüksek lisans çalışması sırasında Kem Gözlere Anadolu adlı öykü kitabını ve 1997 senesinde ilk romanı Pinhan’ı yayımladı. 2000 senesinde Türkiye Yazarlar Birliği Ödülü’nü Mahrem adlı kitabı ile kazandı. Bu roman sayesinde birçok okur tarafından tanındı.

Elif Şafak, aldığı burs sayesinde yurt dışında bazı üniversitelerde eğitim verdi. 2006 senesinde Zelda adında bir kızı, 2008 senesinde Emir adında bir oğlu dünyaya geldi. Son romanı olan Aşk’ı 2009’un mart ayında yayımladı. Bu roman Türk edebiyat tarihinin en kısa sürede en çok satan edebi eseri ünvanına sahip olmuştur.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Elif şafak kimdir? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Miqezella08 Kasım 2010

Aşk kitabını severek okudum çok etkileyiciydi. herkese tavsiye ederim.

ümit orhan17 Mayıs 2011

Çok teşekkür ederim, fazlasıyla işimi gördü.

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Isaac Newton Kimdir?

Isaac Newton Kimdir? 23 Şubat 2018

Aydın Sayılı Kimdir?

Aydın Sayılı Kimdir? 22 Şubat 2018

Atilla İlhan Kimdir?

Atilla İlhan Kimdir? 21 Şubat 2018

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

iyzi - Tüm Hakları Saklıdır