Pitbull hakkında bilgiler

Ana Sayfa » Hayvan » Pitbull hakkında bilgiler
Pitbull hakkında bilgiler

Bir köpek türü olan pitbull 19. yy ortalarında İngiltere’de geliştirilmiştir. Sicili oldukça kabarık bir köpek türü olan Pitbull türü şöyle ortaya çıkmıştır:

O zamanlar İngiltere’nin Staffordshire bölgesinde bulunan Bulldog ve bir çok terrierlerin birbirleriyle çifleştirilmeleri sonucu ortaya çıkmış yani melez bir türdür. Bu köpek türü ortaya çıktığında bir çok kişinin ilgi odağı olmayı başarmıştır. Bir süre sonra Amerikalı köpeklere düşkün kişiler geliştirilmiş olan Pitbull türünü kendi ülkelerinde bir miktar daha geliştirdiler. İşte bundan sonra Pitbull türü iki gruba ayrıldı. İngiliz Köpek Kulübü tarafından “American Pitbull Terrier” olarak, Amerikan Kulübü tarafından ise “American Staffordshire” olarak isimlendirilmiştir. İlk olarak İngiltere’de geliştirilmesine rağmen 2 grup ismindede “American” geçmektedir.

Bu köpeklerin özelliklerine gelirsek şöyle sıralayabiliriz;
yükseklikleri: Erkeklerde 45-48 cm, dişilerde ise 42-44 cm arasında değişmektedir.
boyları: Erkeklerde 25-30 kg, dişilerde ise hemen hemen aynıdır.
Ağız yapıları ve çeneleri oldukça gelişmiştir. Harikulade bir gövdeye sahiptir. Gövdesi ve çenesi oldukça güçlüdür.
Kuyrukları kısadır.

Pitbull en saldırgan köpek türüdür. Bu türler sahiplerine karşı oldukça sevecen bir tutum beslerler ancak tanımadığı yabancı kişilere karşı çok saldırgan olabilirler. Savaşçı ve parçalayıcı bir ruha sahiptirler. O yüzden bu türe fazla güvenilmemelidir. Basında sık sık saldırganlıkları yüzünden yer bulurlar. Küçük yaştakı çocukların yanlarına yaklaştırılmaması daha iyi olacaktır. Sayıları iki veya daha olduğu zaman aşırı derecede bir tehdit haline gelmektedirler. Şu anda beslenmesi ve çoğaltılması yasaklanan bu türler bir çok yerde kaçak yollardan beslenip büyütülmektedir. Özellikle köpek dövüşlerinde kullanılması ciddi derecede bir suç arz etmektedir.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Pitbull hakkında bilgiler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

FACEBOOK'TA BİZ

iyzi - Tüm Hakları Saklıdır