Kara kediler gerçekten uğursuzluk getirir mi?

Ana Sayfa » Hayvan » Kara kediler gerçekten uğursuzluk getirir mi?
Kara kediler gerçekten uğursuzluk getirir mi?

Kara kedilerin uğursuz olduğu inancı geçmişten günümüze kadar süregelmiştir. Halen kimileri kara kedi beslemenin ya da görmenin bir uğursuzluk getirdiğine inanır. Aslında bir birine küsen kimselere “aranıza kara kedi mi girdi” sorusu da bunu destekler niteliktedir. Peki kara kediler gerçekten uğursuzluk getirir mi?

Kediler renk ve cins ayırt etmeksizin geçmişte en değerli mahlûklardandı. Bunun en iyi örneğini M.Ö. 3000’li yıllarda Mısır’da görmek mümkün. Her aile evinde bir kedi besler, kediye gözü gibi bakarlardı. Üstelik yolda yürürken önlerinden bir kara kedi geçtiğinde başlarına iyi bir şey geleceğine inanırlardı. Fakat Avrupa da bunun aksi bir düşünce hakîmdi. İngiltere de kara kedilerin büyücülerin yardımcısı olduğu, gece yarısından sonra şeytana dönüştüğü, uğursuzluk getirdiği gibi söylemler hızla yayıldı. Hatta kara kedi besleyen bazı kişiler kedileriyle birlikte yakıldı. Fakat inanç yok olmadan günümüze kadar ulaştı. Kısacası kara kedilerin uğursuzluk getirdiği halk uydurmacasından başka bir şey değildir.

5.00 avg. rating (87% score) - 1 vote

Kara kediler gerçekten uğursuzluk getirir mi? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

nazlı13 Temmuz 2016

Bande kara kedi besliyorum ugursuzluk diye bişey yok hepsid kedi hepsinide alah yaratmış sadece siyah oldugu icin hickimse onları sewmiyo onlarda haywan onlarında canı war bance ugursuz diyil harkimin kandi inancı kandine

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

iyzi - Tüm Hakları Saklıdır