Dünyanın en zehirli hayvanı hangisidir?

Ana Sayfa » Hayvan » Dünyanın en zehirli hayvanı hangisidir?
Dünyanın en zehirli hayvanı hangisidir?

Hangi hayvanın Dünya üzerindeki en zehirli hayvan olduğunu söylemek çok zordur. Çünkü böyle bir sıralama yapmak için pek çok istatistik sayılabilir. Yine de bir sıralama yapmak gerekirse, Dünya’nın en zehirli hayvanının bir kurbağa cinsi olduğu söylenebilir.

Dünya’nın en zehirli hayvanı, zehirli ok kurbağası olarak kabul edilir. Kendisi küçük fakat etkisi büyük olan bu hayvanın 175 kadar keşfedilmiş türü bulunmaktadır. En zehirlileri parlak görünümlü olanlarıdır. Anavatanları Orta ve Güney Amerika’dır. Boyları 1,5 – 6 cm arasında değişmektedir. Batrakotoksin adındaki zehri bilinen en etkili zehirden 250 kat daha güçlüdür. Bu zehri sayesinde bir insanı 50 saniye gibi kısa bir süre içerisinde rahatlıkla öldürebilir. Sürekli olarak derisinde bulundurduğu zehri 30 bin fareyi veya 150 insanı öldürebilecek güçtedir.

Bilim insanları, zehirli ok kurbağasının zehrini sinek, böcek, karınca gibi avlarını etkisiz hale getirmek için derisindeki keselerden ürettiğini keşfetmişlerdir.

5.00 avg. rating (87% score) - 1 vote

Dünyanın en zehirli hayvanı hangisidir? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

büLent23 Ağustos 2011

çok şükür aramızda yaşamıyor

seray deren30 Aralık 2011

Cüssesine bak yaptıklarına bak. Kendi bile farkında değil, kullanıyor işte silahı

Deyim gök25 Ağustos 2013

Satın almak istersek hangi petshop ta bulunur bilen varmı?

Atıf eymen05 Temmuz 2014

Bence çok zehirli ama yinede Allah’ın bir nimeti zehirli olsada olmamada sevmeliyiz nesillerinin tükenmesine izin vermemeliyiz çünkü nesilleri tükenirse Allah sinirlenir ve neden nimetimi yok ettiniz diye çarpar bizi hemde dünyanın dengesi için koruyalım mesela kurbağalar olmasa dünyağada çok fazla sinek ve sivri sinek olur ve kitaplarda okuduğuma göre sivri sinek en ölümcül becekmiş insandankan emdiğinde mikroplar vücuda yayılıyor ve ölüyorsunuz bence bu kurbağa bile bizim için çok büyük bir önem taşımakta

bilge20 Şubat 2015

hayvanın adı ne

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

iyzi - Tüm Hakları Saklıdır