Bal Porsuğu Hakkında Bilgiler

Ana Sayfa » Hayvan » Bal Porsuğu Hakkında Bilgiler
Bal Porsuğu Hakkında Bilgiler

Dünyanın en cesur hayvanı ile tanışmaya hazır olun!

Cüssesine bakıp aldanmayın çünkü rekorlar kitabına giren en cesur hayvan olarak karşımıza çıkıyor bal porsuğu. Bir fareden hallice ancak cesaret konusuna gelirsek dünyanın en korkusuz hayvanı olduğu tescillenmiş bir canlı türü olarak karşımıza çıkıyor. Onu zaman zaman bir leopara kafa tutarken, ya da bir kobra ile savaşırken görebilirsiniz. Korkusuz olduğunu belirtmiştik ve şimdi dilerseniz ne ile beslendiğini ve nasıl hayat sürdüğünü inceleyelim. Bal porsuğu genellikle bal ile beslenir ve bu da onun cesaretini bir adım daha öne çıkarıyor. Arı kovanlarını parçalarken verdiği inanılmaz mücadele onun rahatsız olduğunu da gösteriyor çünkü onlarca arı tarafından sokulmasına rağmen acı çekmiyor. Ölü taklidi yaparak düşmanlarından kurtulmak yerine kim olursa olsun savaşmayı tercih ediyor.

 

İnternet üzerinde bu hayvan ile ilgili çok fazla video ve belgesel mevcuttur ve genellikle de cesareti ile bilinmektedir. Akrep tarafından defalarca sokulmasına rağmen zehirlenmemesi de oldukça ilginç! Ormanların kralı diyebiliriz bu hayvan için çünkü karşı koyamayacağı ve mücadele edemeyeceği hiçbir havyan yoktur. Söz konusu yemek olduğunda karşısında kimse duramaz ve çok ilginçtir ki saatlerce savaşabilir, en azından direnebilir. Kusursuz bir vücut yapısı olduğunu düşünüyorsunuz belki de ancak emin olun yanılıyorsunuz çünkü fazlasıyla çelimsiz bir hayvan!

Ormanların en korkusuz hayvanı ile tanışmaya hazır olun ve çok ilginç bir bilgi saha vermek istiyorum, o da gün içerisinde 80 km kadar yürüyebildiği ve takip yeteneğini en iyi şekilde kullanmasıdır. Takip etmeyi fazlasıyla seviyor ve eğer ki kafayı takmışsa gün sonuna kadar sizi ya da herhangi bir hayvanı takip edebiliriz. Eğitilebilir bir hayvan olduğunu da belirtmek gerekiyor ve emin olun harika bir koruyucudur. Bal ile besleniyor, bunun yanı sıra etçil de bir yapısı vardır ve ne bulursa yenir cümlesi bu hayvan için geçerli olacaktır diye düşünüyorum. Cesur, ısrarcı ve karakterli bir hayvan diyebiliriz onun için ve fazlasıyla da kararlı bir hayvandır, hele ki kafaya taktıysa ondan kurtulmak çok da kolay olmayacaktır.

5.00 avg. rating (87% score) - 1 vote

Bal Porsuğu Hakkında Bilgiler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

FACEBOOK'TA BİZ

iyzi - Tüm Hakları Saklıdır