Uçağa binmeden önce neden check-in işlemi yapılır?

Ana Sayfa » Genel Kültür » Uçağa binmeden önce neden check-in işlemi yapılır?
Uçağa binmeden önce neden check-in işlemi yapılır?

Havayolu taşımacılığı, diğer ulaşım türlerine göre daha karmaşıktır ve zahmetli işlemler gerektirir. Şüphesiz bunların en başında check-in işlemi yer alır. Peki bu check-in işlemi nedir, ne zaman ve nerede yapılır hiç merak ettiniz mi?

Check-in işlemi kısaca uçaktaki koltuk numarasının belirlenmesi ve bagajın teslim edilmesi olarak tanımlanabilir. İşletme gözünden bakıldığında ise uçacak kişilerin kesinleştirilmesi ve bilet ücretlerinin garantileştirilmesi olarak nitelendirilebilir. Çünkü check-in işlemi yapıldıktan sonra bilet ücreti asla müşteriye iade edilmez. Check-in işlemi online olarak yapıldığında yalnızca bagaj teslimi yapılır. Böylece karışıklık yaşanmadan uçuş saati rahatça beklenir.

Check-in işlemi ancak uçuş saatinden önceki 24 saat içerisinde yapılabilir. Bu işlem online olarak gerçekleştirilebildiği gibi ilgili şirketlerin havalimanındaki kontuarlarında da yapılabilir. Check-in işlemi havalimanında yapılacaksa, iç hat uçuşlarında en az iki, dış hat uçuşlarındaysa en az üç saat önce varılmalıdır.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Uçağa binmeden önce neden check-in işlemi yapılır? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Bürokrasi Nedir?

Bürokrasi Nedir? 05 Mart 2018

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

iyzi - Tüm Hakları Saklıdır