KÜÇÜK PRENS

Ana Sayfa » Genel Kültür » KÜÇÜK PRENS
KÜÇÜK PRENS

“Küçük Prens” bir kitap kahramanından fazlasıdır!

Tüm zamanların en çok sevilen ve okunan kitaplarından biri olan Küçük Prens’in animasyon filminin çekildiği haberi ve fragmanının yayınlanması sosyal medyada büyük bir heyecan uyandırdı. Özellikle de Küçük Prens hayranları bu habere ayrı bir sevindi dersek yanlış olmayacaktır.

Küçük Prens kimdir?

Sen de Küçük Prensi hala keşfetmediysen eğer işte sana fırsat!

Küçük Prens ile ilgili ilgini çekebilecek bazı küçük bilgiler;

Küçük Prens kutsal kitaplar ve Das Kapital’den sonra dünyada en çok dile çevrilmiş ve satan kitaplar arasındadır! Her yıl 1 milyondan fazla satış rakamına ulaştığı tahmin edilmektedir.

Kitap ilk olarak 1943 senesinde yayınlanmıştır ve yazarı kitabının bu kadar sevildiğini dünyada en çok satan kitaplar arasında başı çektiğini göremeden 1944 yılında vefat etmiştir!

20.yy’ın en iyi kitabı seçilen Küçük Prens, bir çocuğun gözünden büyüklerin dünyasına farklı bir bakış sunar. Kitap, içindeki farklı öyküleri ile yalnızlığı, arkadaşlığı, aşkı ve kaybetme duygusunu duygusal bir şekilde işler.

Kitabın yazarı Saint Exupery ise, 2. Dünya Savaşı sırasında bir ordu pilotudur. 1935 yılında bir arkadaşı ile birlikte hız denemesi yaparken Sahra Çölü’ne düşerler. Kitabın hikâyesi burada, kendi kişisel hikâyesinden ve hayal gücünden (çölde görmüş olduğu halüsinasyonlarda olabilir zira düştükten 4 gün sonra bir bedevi tarafından bulunuyorlar) yola çıkarak başlamaktadır.

Bazı kitleler tarafından her ne kadar çocuk kitabı olarak görülse de verdiği mesajlar ile tüm yaşlara hitap eden sıcacık bir dili vardır.

Parası basılan(Fransa’nın avroya geçmeden önce kullandığı 50 franklarda Küçük Prens resimleri bulunmaktaydı), çeşitli ülkelerde müzesi ve köyü olan neredeyse tek kitaptır desek abartmış olmayacağız, çünkü doğru!

İlgini biraz olsun çektiyse eğer şimdi fragmanını izleyerek Küçük Prensi keşfetmeye başlayabilirsin. İkinci fragmanının da geçtiğimiz günlerde yayınlanmış olduğu bilgisini verelim!

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

KÜÇÜK PRENS - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Bürokrasi Nedir?

Bürokrasi Nedir? 05 Mart 2018

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

iyzi - Tüm Hakları Saklıdır