İnsan neden sinirlenir?

Ana Sayfa » Genel Kültür » İnsan neden sinirlenir?
İnsan neden sinirlenir?

Sinir, tüm insanların doğasında olan ve istem dışı gerçekleşen bir olgudur. Sözlük anlamı olarak, insanın içinden çıkılamayacak bir durumla karşı karşıya kaldığında sığındığı istemsiz bir refleks olarak tanımlanmaktadır.

Herkes çalışma hayatında, okul hayatında yada günlük hayatında mutlaka birşeylere yada birilerine sinirlenir. Peki hiç düşünüyor muyuz neden sinirleniyoruz? Bu sinir nereden geliyor?

Sinir olayının gerçekleşmesinde rol oynayan sisteme sinir sistemi denir. Sinir sisteminde duyu organları görev alır ve duyu organları şifreleri beyne göndererek sinir sisteminin doğru çalışmasını sağlar. Kişi kendisini bir tehlikenin içinde hissettiğinde, sevdiği kişi yada nesnelere olumsuz bir davranışta bulunulduğunda yada ruhuna ters düşen durumlarla karşılaştığında istem dışı olarak sinirlenir. Sinirleri belirli bir oranda kontrol etmek mümkün olduğu için bu refleksi doğru yerde ve doğru zamanda kullanmak gerek. Örneğin, size zarar veren birisine sinirlenmeniz doğru bir sinirdir. Ancak bir futbol maçı için kişilerin birbirlerine zarar vermek için sinirlenmeleri yanlış sinirdir.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

İnsan neden sinirlenir? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Gökçe Erdem11 Temmuz 2010

Gerçekler yüzüne vurulunca belkide…

Az önce yaşadığım gibi.

Can26 Haziran 2011

Bilgi için teşekkürler.

Serhat Cömert31 Temmuz 2011

Bilgi için teşekkürler…:)Ama bunlar uydurma da olabilir…:(….Merak etmiştim ya…:)

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Reyhan Mucizesi

Reyhan Mucizesi 31 Ocak 2016

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

FACEBOOK'TA BİZ

iyzi - Tüm Hakları Saklıdır