Work and travel nedir?

Ana Sayfa » Eğitim » Work and travel nedir?
Work and travel nedir?

Work and travel, Türkçe karşılığı “çalışmak ve gezmek” olan bir tür eğitim programıdır. Bu program Amerikan hükümeti tarafından yürütülmekte olup, programa katılan öğrencilerin yeni kültürlerle tanışarak kendilerini ve ingilizcelerini geliştirmeleri aynı zamanda maddi birikim yapmaları hedeflemektedir.

Work and travel programı 18-28 yaş aralığında ve akademik not ortalaması 2.0’ın üstünde olan üniversite öğrencilerine hitap etmektedir. Bu koşulları sağlayan her öğrenci konsolosluk ya da bu işi yürüten şirketler vasıtasıyla programa başvurabilir. Programa dahil olan öğrenci maksimum 4 ay boyunca hiçbir kısıtlama getirilmeden bir Amerikan vatandaşı gibi çalışma, konaklama ve yaşama hakkına sahip olur. Program süresince Amerika’yı ve kültürünü tanıma, dostluk kurma, ingilizcesini ve iletişim kabiliyetini geliştirme, para kazanma fırsatı yakalar. Fakat böyle bir deneyimi yaşamak en önemlisidir.

Work and travel programına katılan öğrenciler genellikle eğlence ve turizm sektöründe, restoran ve tatil kampı gibi işletmelerde çalışıyor. Yapılan işe göre aylık maaşlar 900 ile 2,000 dolar arasında değişiyor. Özellikle Alaska’da balık işlerinde çalışanlar yüksek ücretler alıyor fakat yapılan işler ve çalışma koşulları ağırlaşıyor.

Work and travel programına katılacak öğrencilerin işlem ve ilk ay Amerika’da yaşama masrafı olarak ortalama 2,500 dolarlık bir bütçe ayarlaması yeterli olmaktadır.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Work and travel nedir? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Yerelleşme Nedir?

Yerelleşme Nedir? 14 Mart 2018

Teokrasi Nedir?

Teokrasi Nedir? 06 Mart 2018

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

iyzi - Tüm Hakları Saklıdır