Farabi nedir?

Ana Sayfa » Eğitim » Farabi nedir?
Farabi nedir?

Farabi kısa tanımıyla; ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde eğitim-öğretim yapan öğrenci ve öğretim üyelerinin, eğitim ve öğretim faaliyetlerine kendi kurumlarının dışında bir yükseköğretim kurumunda devam ettikleri bir değişim programdır. Bu değişim yalnızca farabiyi uygulayan yükseköğretim kurumları arasında gerçekleştirilir.

Farabi değişim programından yararlanmak isteyen bir öğrenci, örgün eğitim verilen yükseköğretim programlarında kayıtlı ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencisi olmalıdır. Öte yandan ön lisans ve lisans öğrencilerinin genel akademik not ortalaması en az 2.0, yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin ise 2.5 olmalıdır. Ayrıca ön lisans ve lisans programlarının hazırlık ve birinci sınıfında okuyan öğrenciler ile yüksek lisans ve doktora öğrencileri, hazırlık ve bilimsel hazırlık dönemleri ile esas eğitime başladıkları ilk yarıyıl için bu programdan yararlanamazlar.

Her öğrenci bir defaya mahsus olmak üzere 1 veya 2 dönem için farabiden yararlanabilir. Öğretim üyeleri ise değişim programına istedikleri ölçüde başvuru yapabilir. Daha fazla bilgi almak için bu adresi ziyaret edebilirsiniz.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Farabi nedir? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Yerelleşme Nedir?

Yerelleşme Nedir? 14 Mart 2018

Teokrasi Nedir?

Teokrasi Nedir? 06 Mart 2018

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

iyzi - Tüm Hakları Saklıdır