Buji nasıl değiştirilir?

Ana Sayfa » Eğitim » Buji nasıl değiştirilir?
Buji nasıl değiştirilir?

bujiBuji değişimi yapmak için öncelikle bu parçanın nasıl bir işleve sahip olduğunu bilmeniz gerekmektedir. Sadece benzinli araçlarda bulunur ve ateşleme sisteminin tamamlayıcısı olarak da bilinir. Pistonun sıkıştırdığı benzini ateşleyerek güç üretimine yardımcı olur.

Bujiler motor üzerinde bulunan yuvarlak su kapağı şeklindeki bölümlerin içerisinde bulunmaktadır. Buji nasıl değiştirilir bilmiyorsanız öncelikle uygun bir anahtar alarak eski, ömrünü tamamlamış bujiyi çıkararak işe başlayabilirsiniz. Yeni bujiyi takarken ise kesinlikle uç kısmında bulunan tırnaklarına el teması yapmamanız gerekmektedir.

Yeni bujiyi taktıktan sonra sıfır derece boşluk kalması için uygun anahtar yardımı ile iyice sıktığınızdan emin olun. Dört bujiyi değiştirmek ortalama on dakika gibi bir süre aldıktan sonra bobinimizi üzerine yerleştirerek montajlıyoruz. Bujilerimizin çalışığ çalışmadığını ise motoru çalıştırarak kolaylıkla anlayabilirsiniz. Buji fiyatları ise aracın marka ve modeline göre değişkenlik gösterebilmektedir. Genellikle set halinde satıldığı gibi adet olarak da satışı bulunmaktadır.

Bujilerinizin ömrünü tamamladığını ise yakıt sarfiyatının artmasından, dişlilerinin aşınmasından, tırnak mesafesinin artmasından anlayabilirsiniz. Bujilerde meme yapma gibi bir durum söz konusu olmadığı gibi elektriksel olarak tekleme sorunu görülebilmektedir.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Buji nasıl değiştirilir? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Yerelleşme Nedir?

Yerelleşme Nedir? 14 Mart 2018

Teokrasi Nedir?

Teokrasi Nedir? 06 Mart 2018

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

iyzi - Tüm Hakları Saklıdır