En Son Yorumlar

Spor yapmanın faydaları nelerdir?

Küçük yaşlardan beri hemen her insanın büyüklerinden işittiği bir öğüt vardır, “Spor yap!”.  Zira ulu önder Atatürk’te spor konusunda gençlerine yol göstermiş, “Sağlam kafa, sağlam vücutta bulunur” öğüdünü vermiştir.

Spor yapmanın bir yaşı olmadığı gibi sağlıklı ve dinç bir yaşam için spor şarttır. Sporun sayamayacağımız kadar çok faydası vardır ve hatta genç kalmanın formulü olduğu bile söylenebilir. Yaşa ve fiziksel yapıya uygun oranda yapılacak spor, hareket sistemi, kalp-damar sistemi, vücudun dış görünümü ve psikolojik zindelik açısından ciddi faydalar sağlar. Ayrıca çok çeşitli baş ağrılarına, strese, bağışıklık sisteminin gelişmesine ve fazla kalorilerin yakılmasına da yardımcı olur.

Sağlıklı beslenme, uyku ve dinlenme konularında orantılı bir yaşamı mükemmel bir şekilde bütünleştirmek için hayata sporun dahil edilmesi yeterlidir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...Loading...


Toplam 4 fikir paylaşılmış

 1. Tunç diyor ki:

  Sürekli spor yapan birisiyim.Bahsettiğini gibi de hep dincim.Baş ağrısı falan olmuyor.Hem kendimi daha bi işe yarar hissediyorum.Gerçekten sporsuz hayat düşünülemez.Ayrıca vücut geliştirmede yapıyorum:D

 2. Ali genç diyor ki:

  sporsuz hayat düşünülemez bence spor hem sağlık açısından hemde vücut açısından çok yararlı. Böyle bilgiler paylaştığınız için teşekkürler..

 3. GennyChild diyor ki:

  Spor yapmak insanı gençleştirir, zayıflatır ve sağlıklı bir yaşam sürmesine yardımcı olur..Aktif olarak tenis oynuyorum ve çok faydası var.

 4. tolga per diyor ki:

  Spor her yönüyle insana katkı sağlar. Teşekkürler.

Fikrini paylaş

Ad Soyad / Lakap;

E-posta (Yayınlanmayacak);

Fikrin;


iyzi.net | sitedeki yazıların izinsizce çoğaltılması ve alıntı yapılması yasaktır | site map | 2010 - 2015
Vücut Bakımı