Çin Aslanı Hakkında Bilgiler

Ana Sayfa » Hayvan » Çin Aslanı Hakkında Bilgiler
Çin Aslanı Hakkında Bilgiler

Çin aslanı adı verilen bu tür köpekler diğer tür köpeklere göre sevimli, uslu ve bazen de inatçı olabilmektedir. İki belirgin özelliği vardır, dilinin siyah olması ve arka bacaklarının da düz olmasıdır. Bu türlere zaman zaman egzersiz yaptırmanız gerekmektedir. Aksi takdirde tembelleşebilen türlerdir. Bu tüy yumaklarının narin gözüktüklerine bakmayın sıcağa karşı duyarlıdırlar.

Gerektiğinde dışarıda da yaşayabilirler. Çok tatlı köpekler olması, diğer insanlar tarafından dikkat çekmesi güzel bir şey olabilir ama bakımına çok önem verilmelidir. Çünkü mevsimsel olarak tüy dökerler ve alt kürklerinin bakımına bu dönemlerde dikkat etmek gerekir. Diğer köpekler gibi tek bir kişiye sahiplik yapar ama ona bakan diğer kişilere de çok sadıktır.

Chow chow’un gerçek karakterini, özelliğini bulabilmesi için sahiplerinin kararlı, tutarlı olması gerekmektedir. Eski zamanlarda Çin’de bu köpekler araba çekmede, eşya korumada kullanıldı, kürkü için beslendi ve bu sebepten dolayı sessiz sakin köpeklerdir kötü bir genetik geçmişi bulunmaktadır.

3.00 avg. rating (67% score) - 1 vote

Çin Aslanı Hakkında Bilgiler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Elmanın Faydaları Nelerdir ? Twitter nedir? Baş Dönmesine Ne İyi Gelir ? Sabahattin Ali Kimdir? Parmak izi neden alınır? Pitbull hakkında bilgiler

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

iyzi - Tüm Hakları Saklıdır