El parmaklarımızın uzunluğu neden aynı değildir?

Ana Sayfa » Genel Kültür » El parmaklarımızın uzunluğu neden aynı değildir?
El parmaklarımızın uzunluğu neden aynı değildir?

Parmaklarımız, kusursuz yaratılmış ve gündelik hayatta kolaylık sağlaması için Allah tarafından bizlere bahşedilmiştir. Öyle ki, her bir parmağın fonksiyonu bir diğerinden farklıdır. Peki hiç merak ettiniz mi, el parmaklarımızın uzunluğu neden aynı değildir?

Parmaklarımızın uzunluğunun ve boyutlarının farklı olması bizlere cisimleri en iyi yönüyle kavrama yetisi sağlıyor. Kavrama dışında gerçekleştirdiğimiz daha hassas haraketler de yine bununla ilgilidir. Örneğin, yuvarlak bir cismi kavradığımızda bütün parmaklarımızın ucu aynı hizaya gelir. Aynı şekilde parmaklarımızı yumruk yapacak şekilde katlarsak hepsinin avuç içinde aynı hizada olduğunu görürüz. Buradan da anlaşıldığı üzere parmaklarımız bir cismi kavramak ve estetik hareketleri gerçekleştirebilmek için en ideal uzunluk ve boyutlara sahiptir. Tüm parmaklarımız eşit olsaydı veya serçe parmağımız en uzun parmağımız olsaydı şüphesiz çok sıkıntılar yaşardık.

4.00 avg. rating (77% score) - 1 vote

El parmaklarımızın uzunluğu neden aynı değildir? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Süleyman29 Mayıs 2011

Allaha çok şükürler olsun bizler en güzel halimizle yaratmış.

kdR06 Temmuz 2011

Çok iyi makale hocam 🙂

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Reyhan Mucizesi

Reyhan Mucizesi 31 Ocak 2016

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Nobel ödülü nedir? Pusula nasıl çalışır? Buji nasıl değiştirilir? Hastalık durumunda neden ateşimiz çıkar? Öksürük neden olur? Neyin belirtisi olabilir? Mate Çayının Faydaları Nelerdir?

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

iyzi - Tüm Hakları Saklıdır